сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 27
home Кошарка

Лејкерс потпишаа договор со Смит

Лејкерс потпишаа договор со Смит

Лос Анџелес лејкерс преку клупскиот Твитер го најави своето засилување за преостанатиот дел од сезоната во НБА лигата. Станува збор за Џеј Ар Смит.

Триесет и четиригодишниот Американец ќе го заземе местото на Ејвори Бредли, кој претходно одби да учествува во продолжување на сезоната 2019/20.

Смит ќе настапува под број 21.

Лидерот на Лејкерс, Леброн Џејмс и Џеј Ар Смит играа заедно во Кливленд четири сезони. Тие му помогнаа на Кливленд да ја освои титулата во НБА шампион во 2016 година.

Коронавирус