вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 73
home Кошарка

Лејкерс на 12 мај ќе го истакнат транспарентот на шампионската титула

Лејкерс на 12 мај ќе го истакнат транспарентот на шампионската титула

Лејкерс ќе го истакнат транспарентот за шампионската титула 2019/20 седум месеци по освојувањето на тронот.

Транспарентот ќе се појави во „Стејплс Центар“ на 12 мај, денот на последниот натпревар на тимот во регуларниот дел од тековната сезона, против Хјустон.

– Постојат неколку причини што ги чекавме. Прво, сезоната започна без гледачи. Сега навивачите конечно се појавија во арената. На последниот натпревар, ќе има максимален број од нив во оваа фаза. Исто така, се надеваме дека дотогаш ќе имаме целосно здрав тим со Леброн Џејмс и Ентони Дејвис на теренот. И тоа ќе биде добар знак пред почетокот на новиот плејоф, изјави сопственикот на клубот Џини Бас.

Инаку, Лос Анџелес лејкерс ноќеска загуби на гостувањето кај Мајами со 110:104. Со ефект 32 победи и 20 порази актуелниот НБА шампион во моментов е на 5. место во Западната конференција.

Коронавирус