понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 147
home Кошарка

Лејкерс го загубија четвртиот натпревар по ред по повредата на Леброн

Лејкерс го загубија четвртиот натпревар по ред по повредата на Леброн

Тимот на Лос Анџелес лејкерс ноќеска загуби на домашен терен од Филаделфија со 101:109 во меч од регуларниот дел во НБА-лигата.

Екипата на Лос Анџелес го претрпе четвртиот пораз во низа. „Црната“ серија на Лејкерс започна на 20 март на мечот против Атланта (94:99), на кој беше повреден лидерот на тимот Леброн Џејмс.

Покрај од Атланта и од Филаделфија, оттогаш ЛА лејкерс загубија и од Њу Орлеанс и од Феникс санс.

Лејкерс се четврти на табелата во Западната конференција, додека Филаделфија е лидер на Исток.

Коронавирус