вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 90
home Кошарка

Лејкерс го потврди доаѓањето на Шредер

Лејкерс го потврди доаѓањето на Шредер

Кошаркарот Денис Шредер официјално стана нов играч на Лос Анџелес лејкерс.

Во замена за Германецот, Лејкерси во Оклахома го испратија Дени Грин и ги отстапија правата за ангажман на Џејден МекДаниелс.

Сезоната 2019/20, Шредер ја заврши со просек од 18,9 поени, 4 асистенции и 3,6 скока по натпревар. (МИА)

Коронавирус