среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Лејкерс го декласираа Кливленд

Лејкерс го декласираа Кливленд

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс забележаа победа против Кливленд кавалирс со 29 разлика. Мечот помина во знак на Леброн Џејмс кој го пропушти претходниот дуел поради настинка. Првата ѕвезда на Лејкерс во триумфот над Кливленд учествуваше со 31 поен, осум асистенции и два скока.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник и вторник:
Детроит – Њу Орлеанс 110:117 (по продолжение)
Индијана – Филаделфија 101:95
Бостон – Чикаго 113:101
Минесота – оклахома Сити 104:117
Портланд – Шарлот 115:112
Сакраменто – Орландо 112:114
ЛА лејкерс – Кливленд 128:99.

По 40 одиграни натпревари Лејкерс се најуспешен тим во Западната конференција со 33 победи и седум порази.

На Исток води Милвоки бакс со биланс 35 победи и шест порази.

Локални избори 2021