вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 9
home Кошарка

Легендите од регионот и Европа се простија од Душан Дуда Ивковиќ

Легендите од регионот и Европа се простија од Душан Дуда Ивковиќ

Легендарниот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ денеска беше погребан во Белград, за последен пат од него се збогуваа голем број на легенди од овој спорт.

Од Македонија присуствуваше претседателот на федерацијата, Перо Антиќ, потоа Жељко ОБрадовиќ, Владе Дивац, Дино Раѓа, Жарко Паспаљ, Јуриј Здовц, Предраг Даниловиќ, Теодорас Папалукас…

Ивковиќ почина минатата недела , причината беше течност во белите дробови и херпес, имаше 78 години.

Локални избори 2021