вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Кошарка

Легендарниот Лестер Бо Мекејлеб: Среќен Божиќ на моето македонско и српско семејство

Легендарниот Лестер Бо Мекејлеб: Среќен Божиќ на моето македонско и српско семејство

Легендарниот Лестер Бо Мекејлеб кој го носеше дресот на македонската кошаркарска репрезентација во најголемиот кошаркарски успех и четврто место во Литванија на ЕП го честиташе Божиќ.

-Среќен Божиќ на моето македонско и српско семејство, нашиша тој на твитер.

Меккејлеб, да потсетиме, беше еден од клучните играчи на историскиот настап на Македонија на Евробаскетот во 2011 година, кога стигнавме до полуфиналето, каде што загубивме од посреќните Шпанци.

Секако во својата кариера играше за Партизан, па одтаму е честитката за српското семејство.

Коронавирус