петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 193
home Кошарка

Легендарен кошаркар кој боледува од рак и има проблеми со срцето ја прими вакцината против корона- има едно да им порача на сите!

Легендарен кошаркар кој боледува од рак и  има проблеми со срцето ја прими вакцината против корона- има едно да им порача на сите!

Легендарниот американски кошаркар Карим Абдул Џабар објави дека примил вакцина против коронавирус и упати јавен апел луѓето да го следат неговиот пример.

Најдобриот стрелец на сите времиња во НБА лигата и кошаркарската Куќа на славните снимија кратко видео на кое се гледа како Џабар се вакцинира и истото од денеска ќе се емитува за време на телевизиските преноси од НБА натпреварите.

Џабар минатиот месец откри во јавноста дека му била извршена операција на срцето и оти боледува од рак на простата и леукемија.

-Мораме да изнајдеме нови начини да се заштитиме меѓусебе, кратко порача легендата на НБА лигата.

Коронавирус