понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Кошарка

Леброн: Треба повеќе да работиме

Леброн: Треба повеќе да работиме

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот тим остварена против Индијана во 1.коло од НБА плејофот.

Кливленд ноќеска славеше со 100:97 и изедначи на 1-1 во серијата прв до четири победи.

-Имавме среќа. Им дозволивме напад за изедначување, но за наша среќа го промашија последниот шут. За да одиме понатаму треба повеќе да работиме и да не дозволиме такви ситуации на следните натпревари. Најважно е што го изедначивме резултатот и со 1-1 одиме во Индијанаполис, изјави Џејмс.

Серијата продолжува ноќта петок кон сабота кога домаќин ќе биде Индијана.

Коронавирус