понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 202
home Кошарка

Леброн со потресна порака му се обрати на својот постар брат Коби (Фото)

Леброн со потресна порака му се обрати на својот постар брат Коби (Фото)

На Леброн Џејмс потребни му беа речиси два дена за првпат да се огласи по смртта на еден од неговите идоли во НБА лигата, па откако стана јасно дека дербито меѓу Клиперс и Лејкерс нема да се одигра, јавноста посвети внимание на прошталната порака која му ја упати „кралот“ на Коби Брајант.

Леброн кој сега е лидер на проектот на „езерџиите“ имаше фантастичен и прилично братски однос со легендарниот играч на Лејкерс, па повеќе од јасно е дека Џејмс прилично тешко ги доживува овие ужасни 48 часа. На интернет веќе можеше да се види неговата прва реакција за ненадејната смрт на Коби, а сега тој го прекина молкот и му ја испрати првата порака преку социјалните мрежи.

– Не сум подготвен за ова, но тука сум. Тука сум седнат и се обидувам да напишам нешто за оваа објава, но секојпат кога се обидувам, почнувам да плачам одново и одново, мислејќи на тебе, на малата Џиџи, на пријателството, односот и братството кое го имамве. Го слушнав твојот глас во неделата наутро пред да ја напуштам Филаделфија за да се вратам во Лос Анџелес. Не мислев дека тоа ќе биде последната конверзација која ја имавме. Неутешен сум и уништен брате! Те сакам мој постар брате. Моето срце е со Ванеса и децата. Ти ветувам дека ќе го продолжам твоето наследсто! Значиш многу за сите нас, пособено за Лејкерси, а моја одговорност да го носам ова на грбот и да продолжам. Те молам, дај ми сила од небото и чувај ме! Сакам да кажам многу повеќе, но не можам да го направам тоа во овој момент кој не можам да го надминам! До нашето следно гледање, брате! Мамба цел живот, Џиџи за цел живот, – порача Леброн.

 

View this post on Instagram

 

I’m Not Ready but here I go. Man I sitting here trying to write something for this post but every time I try I begin crying again just thinking about you, niece Gigi and the friendship/bond/brotherhood we had! I literally just heard your voice Sunday morning before I left Philly to head back to LA. Didn’t think for one bit in a million years that would be the last conversation we’d have. WTF!! I’m heartbroken and devastated my brother!! ?????. Man I love you big bro. My heart goes to Vanessa and the kids. I promise you I’ll continue your legacy man! You mean so much to us all here especially #LakerNation?? and it’s my responsibility to put this shit on my back and keep it going!! Please give me the strength from the heavens above and watch over me! I got US here! There’s so much more I want to say but just can’t right now because I can’t get through it! Until we meet again my brother!! #Mamba4Life❤️?? #Gigi4Life❤️??

A post shared by LeBron James (@kingjames) on

Коронавирус