понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 24
home Кошарка

Леброн си се почести за новата титула, купи “ѕвер“ од 1,5 милиони долари (ФОТО)

Леброн си се почести за новата титула, купи “ѕвер“ од 1,5 милиони долари (ФОТО)

Лос Анџелес Лејкерс пред неколку дена ја освоија својата 17-та титула во НБА-лигата,

Дел од кошаркарите решија да се почестат по новата титула, но Леброн Џејмс ги надмина сите. Кошаркарот на Лејкерс си купи нов автомобил, кој го платил неверојатни 1,5 милиони долари.

Леброн си купи Мерцедес-Мајбах Г650 со специјална опрема. Оваа серија е произведена само во 99 примероци и Џејмс сега е сопственик на еден од нив.

Коронавирус