среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 112
home Кошарка

Леброн може да пропушти уште неколку натпревари

Леброн може да пропушти уште неколку натпревари

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс не беше во составот на дуелот со Сакраменто одигран ноќеска, а според најавите од САД, тој може да пропушти уште неколку натпревари.

Тренерот на тимот сака Џејмс целосно да закрепне од повредата на препоните пред повторно да с еврати на теренот.

Без Џејмс во тимот, ноќеска Лејкерси изгубија од Сакраменто со 117:116.