четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Кошарка

Леброн го тужи сопственикот на Мајами – еве зошто

Леброн го тужи сопственикот на Мајами – еве зошто

Напаѓачот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс го тужи сопственикот на Мајами, Мики Арисон, објави „Lakers Daily“.

Суштината на тужбата е дека компанијата на Арисон „Carnival Corporation“ имала намера да именува еден од крстаречките бродови „Кралот Џејмс“.

Познато е дека неофицијален прекар на играчот е „Кралот“. Идејата за компанијата на Арисон не му се допадна на Џејмс.

Корпорацијата на Арисон е најголемиот светски оператор за крстарење.

Да потсетиме, Џејмс ги освои своите први шампионски титули во НБА токму со Мајами Хит. (МИА)

Коронавирус