вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Леброн го сака Антони во Лејкерс, но клубот не е заинтересиран за него

Леброн го сака Антони во Лејкерс, но клубот не е заинтересиран за него

Инсајдерот од Лос, Бред Тарнер на својот профил на Твитер напиша дека Лејкерс не се заинтересирани да склучат договор со Кармело Ентони.

Претходно беше објавено дека ѕвездата на Лејкерс, Леброн Џејмс сака да го види Ентони во тимот.

Забележано е дека агентите на Кармело контактирале со раководството на клубот.

За потсетување, 34-годишниот Ентони одигра 10 натпревари за Хјустон, по што тој беше исклучен од тимот. Претходно играше за Денвер, Њујорк и Оклахома Сити.

Коронавирус