сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 81
home Кошарка

Леброн го победи Вејд во последниот нивни дуел

Леброн го победи Вејд во последниот нивни дуел

Двете големи ѕвезди од НБА-лигата, Леброн Џејмс и Двејн Вејд ноќеска го имаа својот последен дуел. Поуспешен со својот тим беше Леброн. Двајцата играчи кои своевремено заедно настапуваа во Мајами си ги разменија дресовите.

Резултати на натпреварите одиграни ноќта понеделник кон вторник:

Индијана – Вашингтон 109:101
Филаделфија – Детроит 116:102
Бостон – Њу Орлеанс 113:100
Чикаго – Сакраменто 89:108
Милвоки – Кливленд 108:92
Оклахома Сити – Јута 122:113
Далас – Орландо 101:76
Денвер – Мемфис 105:99
Феникс – ЛА Клиперс 119:123 (по продолжение)
Голден Стејт – Минесота 116:108
ЛА Лејкерс – Мајами 108:105.

Пласман Западна конференција: Оклахома 17-8 (победи – порази), Голден Стејт 19-9, Денвер 18-9, ЛА Клиперс 17-9, ЛА Лејкерс 17-10,…

Пласман Источна конференција: Торонто 21-7, Милвоки 18-8, Филаделфија 19-9, Индијана 17-10, Бостон 16-10,…

Коронавирус