понеделник, 20. септември 2021. Вести денес: 96
home Кошарка

Леброн Џејмс се враќа на кошарката по повредата

Леброн Џејмс се враќа на кошарката по повредата

Според американските медиуми, Леброн Џејмс наскоро ќе се врати на кошаркарските терени по тешката повреда на зглобот од ногата.

Предводникот на Лејкерс не е на паркетот повеќе од еден месец, а забележливо е дека целиот тим има драстичен пад во тој период, бидејќи на 18 натпревари претрпе 11 порази. Што се однесува до враќањето, тоа се очекува да биде во наредните неколку дена.

Во дресот на Лејкерс оваа сезона, Леброн Џејмс на 36-годишна возраст постигнува 25.4 поени, 7.9 скока и 7.9 асистенции по натпревар.

Коронавирус