четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 63
home Кошарка

Леброн дебитираше за Лејкерси со пораз од Денвер (ВИДЕО)

Леброн дебитираше за Лејкерси со пораз од Денвер (ВИДЕО)

Леброн Џејмс имаше неуспешно деби во дресот на Лос Анџелес Лејкерс, откако неговиот нов клуб загуби од Денвер Нагетс со 124:107.

На подготвителниот дуел одигран во Сан Диего, Леброн забележа девет поени надополнети со по три скока и исто толку асистенции.

Покрој овој натпревар ноќеска се одиграа уште три подготвителни меѓу НБА лигашите:
Сан Антонио – Мајами 104:100,
Бостон Селтикс – Шарлот 115:112 и
Чикаго – Њу Орлеанс 128:116.

(Миа)