среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Кошарка

Леброн четврти играч во историјата на НБА со 33 илјади поени

Леброн четврти играч во историјата на НБА со 33 илјади поени

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ја достигна границата од 33 илјади поени во НБА.

Тој ноќеска на средбата со Њу Орлеанс постигна 29 поени и стана четвртиот играч во историјата на најсилната светска кошаркарска лига кој стигнал до 33 илјади поени.

Повеќе поени о днего имаат Коби Брајант (33.643), Карл Мелоун и (36.928) и Карим Абдул Џабар (38.387).

Коронавирус