среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 69
home Кошарка

Лаури со победа дебитира за Мајами

Лаури со победа дебитира за Мајами

Кајл Лаури ноќеска дебитираше за Мајами хит. Кошаркарот учествуваше на првиот претсезонски натпревар на тимот од Флорида против Атланта.

Ол-стар ветеранот, кој се пресели во Хит од Торонто репторс во летниот трансфер прозорец во НБА-лигата реализираше удар за три поени.

За 15 минути на теренот, Лаури постигна пет поени, четири скока и седум асистенции.

Мајами го доби натпреварот со 125:99, а Лаури беше на паркетот 15 минути. (МИА)

Коронавирус