вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 60
home Кошарка

ЛА Лејкерс носи двајца нови кошаркари

ЛА Лејкерс носи двајца нови кошаркари

ЛА Лејкерс од пред две години се надева дека наскоро ќе добие посакувани засилувања. Управата работи на ангажман на двајца кошаркари, со кои ќе се атакува на нов прстен.

Се работи за Мајлс Тарнер од Индијана, кој не е задоволен и сака промена. Вториот е Џереми Грант од Детроит, екипа која го подмладува составот и прави големи промени.

Моментално „езерџиите“ се на скор 21-20, што не е задоволувачки во пресрет на вториот дел од сезоната. Со овој изглед на ростерот, тешко е да се верува дека тимот од Калифорнија ќе стигне далеку во плеј-офот.

Коронавирус