петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 46
home Кошарка

Куманово со судни маки до триумф против Црн Дрим и пласман во плеј-офот

Куманово со судни маки до триумф против Црн Дрим и пласман во плеј-офот

Кошаркарскиот клуб Куманово стави крај на серијата од четири порази и да остане во игра за место во плеј-офот на македонскиот машки кошаркарски шампионат.

Куманово денеска славеше на гостувањето кај Црн Дрим со 81-83 во заостанат меч од 18. коло во Првата лига.

.Куманово ги одбрани нападите на противникот и дојде до минимален, но доволен триумф, со кој се најде на шестото место на табелата.

Џекиќ со 20 поени го водеше својот тим, на другата страна Пантик имаше 26 поени.

Коронавирус