четврток, 15. април 2021. Вести денес: 164
home Кошарка

Куманово со пораз се одјави во БИБЛ лигата

Куманово со пораз се одјави во БИБЛ лигата

Кошаркарите на Куманово ги завршија настапите за оваа сезона во БИБЛ лигата и тоа со драматичен пораз од израелскиот претставник Хапоел Холон од 98-96.

Победникот се одлучи со поени на четири секунди пред крај. На семафорот стоеше нерешено, а откако Бурдиљон поентира за Хапоел, Ливингстон загуби топка и мечот заврши.

Ливингстон со „дабл-дабл“ од 29 поени и 14 асистенции беше најдобар кај Куманово, a Ѓекиќ постигна 20 поени со уште девет скока. Кај израелскиот тим, МекГи и Сестина имаа по 15 постигнати поени.

Коронавирус