вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 15
home Кошарка

Куманово и ТФТ ги добија противниците во втората фаза од БИБЛ лигата

Куманово и ТФТ ги добија противниците во втората фаза од БИБЛ лигата

Македонските кошаркарски прeтставници, Куманово и ТФТ го дознаа противниците во втората рунда во БИБЛ регионалното натпреварување.

Ждрепката се одржа  денес во Софија, каде беа формирани две нови групи Ф и Г.
Во Ф групата е ТФТ Тафталиџе кој ќе ги одмери силите со Берое од Бугарија и Хапоел Гилбоа Галил  од Израел), додека пак Кумановци се во групата Г заедно со Академик Пловдив и Хапоел Холон од Израел.

Првопласираните две екипи од двете групи ќе обезбедат место на завршниот турнир кој ќе треба да го даде шампионот во ова натпреварување во оваа тековна година.

ЕУРО 2020

Македонија