среда, 12. август 2020. Вести денес: 159
home Кошарка

Крис Пол го прати Руди Гобер да види дали е под кош

Крис Пол го прати Руди Гобер да види дали е под кош

Ај што имаше 16 поени, 7 асистенции и 4 скока, туку Крис Пол во триумфот на Оклахома Сити над Јута знаеше и да се позафркава со високиот и снажен Французин Руди Гобер.

Коронавирус