понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 111
home Кошарка

Кралот го победи коронавирусот! Леброн Џејмс се враќа за дербито во Лос Анџелес

Кралот го победи коронавирусот! Леброн Џејмс се враќа за дербито во Лос Анџелес

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс Леброн Џејмс се враќа во тимот по двата негативни теста на корона вирусот.

– Џејмс беше ставен на списокот на играчи со посебен протокол по низата тестови кои дадоа различни резултати, а сето тоа по позитивниот тест што го имаше на 29 ноември. Сепак, натамошните тестови покажаа дека тој не е меѓу позитивните случаи – се наведува во соопштението на НБА.

Џејмс го пропушти гостувањето во Сакраменто поради корона протоколите, а во тимот ќе се врати на градското дерби против Лос Анџелес Клиперс.

Оваа сезона има просек од 25,8 поени, 6,8 асистенции и 5,2 скока по натпревар.

loading...