петок, 29. јули 2022. Вести денес: 71
home Кошарка

Крај на сезоната за Џејлен Браун

Крај на сезоната за Џејлен Браун

Еден од најважните играчи на Бостон СелтиксЏејлен Браун ја заврши сезоната,откако го повреди зглобот на левата рака.

Браун во тековната сезона има просек од 24,7 поени, шест скока и 3,4 асистенции. Оваа сезона е најдобра во енговата кариера.

Селтикс го избраа Браун во 2016 година како трет пик на драфтот.Во финишот на регуларниот дел од сезоната, Селтикс се седми на истокот со 35 победи и 33 порази и веројатно ќе мора да играат плеј-ин за пласман во разигрувањето.

Коронавирус