понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Кожув превисок за Работнички

Кожув превисок за Работнички

Кошаркарскиот клуб Работнички е поразен во послесдниот натпревар од Првата кошаркарска лига на домашен терен од Кожув од 81-78.

Избраниците на Димитар Мираковски само само една од трите четвртини на дуелот што се одигра во „Кале“, а тоа не беше доволно за позитивен резултат.

Силаџи со 18 и Станојевиќ со 17 поени беа најефикасни кај Кожув, додека кај Работнички залудни беа 29 кошеви на капитенот Николовски.

ЕУРО 2020

Македонија