сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 49
home Кошарка

Кожув го победи Црн Дрим за продолжување на борбата за пласман меѓу најдобрите осум

Кожув го победи Црн Дрим за продолжување на борбата за пласман меѓу најдобрите осум

Кошаркарите на Кожув по два порази конечно се вратија на победите и го добија најслабиот тим во Првата лига, Црн Дрим со 97-73.

Кожув со овој триумф ги задржа теоретските шанси за пласман во плеј-офот по комплетирањето на заостанатите натпревари.

Најкорисен играч беше Кардозо од Црн Дрим со „дабл-дабл“ од 24 поени и 11 скокови, а ист број поени имаше и Симоновски пред Кампара (20) и Пајиќ (17).

фото: ekipa.mk

Коронавирус