вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Кошарка

КОШАРКАРСКИОТ СВЕТ ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Почина познатиот млад српски кошаркар (ФОТО)

КОШАРКАРСКИОТ СВЕТ ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Почина познатиот млад српски кошаркар (ФОТО)

Повремениот српски кошаркар Стеван Јеловац почина три недели откако доживеа мозочен удар

Веста за смртта на кошаркарот на АЕК ја шокираше целата спортска јавност, а најтешко ја примија соиграчите на Стеван од репрезентацијата.

Данило Анѓушиќ и Богдан Богдановиќ први се простија од Јеловац преку Инстаграм.

– Да ти е*** живтоот. Што да кажам, а да не заплакам… Ангелите нека те чуваат, брат. Почивај во мир – напиша Анѓусиќ.

Од друга страна, асот на Атланта Хокс беше пократок.

– Почивај во мир – напиша Богдан.

Коронавирус