вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Кошарка

Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Киев (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Киев (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Машката кошаркарската репрезентацијата на Македонија го одработи единствениот тренинг во „Палатата на спортовите“ во Киев во пресрет на дуелот со селекцијата на Украина во рамки на квалификациите за Светското првенство 2023.

Македонија на стартот беше поразена од Шпанија, па мечот со Украина е шанса нашите најдобри кошаркари да ја забележат првата победа во овие квалификации.

Коронавирус