вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 9
home Кошарка

Кошаркар на Виртус Болоња доживеа ТЕШКА повреда (ВИДЕО)

Кошаркар на Виртус Болоња доживеа ТЕШКА повреда (ВИДЕО)

Тежок удар на стартот од сезоната за италијанскиот кошаркарски гигант екипата на Виртус Болоња откако еден од најдобрите центри во Европа и нивен кошаркар Екбе Јудо доживеа тешка повреда на мечот од Суперкупот на Италија против Детроне.

Искусниот центар според информациите доживеа тешка повреда на коленото и за него уште сега сезоната е завршена.

Локални избори 2021