сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 38
home Кошарка

Кошаркар на Црвена Звезда доживеа ХОРОР повреда (ВИДЕО)

Кошаркар на Црвена Звезда доживеа ХОРОР повреда (ВИДЕО)

Кошаркарот на Црвена Звезда, Ерон Вајт доживеа хорор повреда на пријателскиот меч кој неговиот тим го доби со Панатинаикос 83-55.

Тој во третата четвртина истрча контранапад, закуца, а еден од противничките кошаркари го бутна од зад грб, што беше доволно Американецот да изгуби рамнотежа и да падне на паркетот.

Докторите веднаш втрчаа во теренот како би му помогнале и повредата е од потежок карактер по која сигурно Американецот ќе биде подолго одсутен од кошаркарските терени.

Коронавирус