недела, 26. март 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Кошарка М-20: Работнички нов шампион на Македонија

Кошарка М-20: Работнички нов шампион на Македонија

Екипата на Работнички ја победи ФМП Академија синоќа во финалето на „фајнал фор“ турнирот во младинска конкуренција (М20) од кошаркарскиот шампионат на Македонија.

На овој натпревар екипата на Работнички издвојува победа со резултат 84:76.

За најкорисен играч беше прогласен Виктор Ефремовски од победничката екипа.

Пехарот на новиот шампион го предаде градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски.

loading...