сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Кошарка

Коментатор со вулгарен испад по кош на Јокиќ го „запали“ Твитер (ВИДЕО)

Коментатор со вулгарен испад по кош на Јокиќ го „запали“ Твитер (ВИДЕО)

Никола Јокиќ одигра одличен меч против Мемфис, па покажа уште еднаш зошто е важен дел од Денвер, а по еден лесен поен на Србинот, коментаторот го „запали“ Твитер.

Коментаторот беше воодушевен од Јокиќ па го нарече српски „хукер“, а познато е дека тоа се користи и за – проститутки.

Многумина навивачи ги насмеа коментарот, но имаше и такви кои се прашуваа дали е неопходно да се коментира на таков начин притоа сметајќи дека тој претерал со играта со зборови и направил вулгарен испад.

Коронавирус