понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 154
home Кошарка

Комеморација за Драган Василов – Цевка

Комеморација за Драган Василов – Цевка

Кошаркарската Федерација на Северна Македонија објави дека во понеделник, (24.08.2020) со почеток во 12:30 часот, во салата СРЦ Кале (голема сала) ќе се одржи комеморативна седница за Драган Василов – Цевка.

Комеморативната седница ќе се одржи согласно мерките и препораките за превенција и заштита од COVID – 19.

Василов почина за време на кампот за млади кошаркар(к)и што го одржуваше КФСМ во Маврово, трагедија што силно одекна на македонската спортска сцена.

Коронавирус