петок, 4. декември 2020. Вести денес: 1
home Кошарка

Комеморација за Благоја Георгиевски Буштур утре во 12 часот

Комеморација за Благоја Георгиевски Буштур утре во 12 часот

Кошаркарската федерација, Националниот олимписки комитет и Градот Скопје ќе организираат заедничка Комеморација во чест на легендата на македонската кошарка Благоја Георгиевски – Буштур кој синоќа трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа.

Комеморацијата ќе се одржи утре со почеток од 12 часот, во салата „Платинум“ во хотелот „Хилтон“ во Скопје.

Коронавирус