вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 92
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

home Кошарка

Кочов бара поддршка од навивачите на дуелот со Борац Чачак

Кочов бара поддршка од навивачите на дуелот со Борац Чачак

По стартната победа против словенечки Хелиос, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечер го пречекуваат Борац од Чачак во обид да стигнат до втората победа во регионалната АБА 2 лига.

– Убеден сум дека со помош на навивачите, кон кои апелирам да дојдат во што е можно поголем број, ќе го совладаме Борац и ќе се израдуваме на втората победа. Но, за да го сториме тоа ќе треба сериозно да се испотиме, во што воопшто и не се сомневам. Не очекува пресметка со исклучително квалитетен и пред се искусен противник. Клучно ќе биде да одиграме добро под кошевите, пристапот да ни биде како што посакуваме и секако да бидеме агресивни во одбраната, изјави Кочов за клупскиот сајт на МЗТ.

Натпреварот ќе се игра во СЦ „Јане Сандански“ со почеток во 19 часот.

Коронавирус