четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 69
home Кошарка

Коби Брајант го загубил животот во хеликоптерска несреќа

Коби Брајант го загубил животот во хеликоптерска несреќа

Поранешната НБА ѕвезда, Коби Брајант, го загубила својот живот во хеликоптерска несреќа, објави вечерва „ТМЗ“.

Брајант и уште четири лица загинале по пад на хеликоптерот во околината на Лос Анџелес, а потврдено е дека со него не патувала сопругата Ванеса или друг член на семејството.

Повеќе информации наскоро…

Коронавирус