понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 42
home Кошарка

Кливленд на Ален ќе му понуди договор вреден 100 милиони долари

Кливленд на Ален ќе му понуди договор вреден 100 милиони долари

Кошаркарскиот клуб Кливленд е подготвен да му понуди на центарот Џарет Ален нов договор вреден 100 милиони долари, објави инсајдерот на „Cleveland.com“ Крис Федор.

– Сумата може да достигне 100 милиони долари или дури и повеќе. Неговата плата ќе биде околу 20 милиони долари годишно. Дваесет и двегодишниот центар ќе биде еден од најдобрите слободни агенти, напиша новинарот.

Ален во тековната сезона има просек од 13 поени и 10 скока по натпревар. 

Локални избори 2021