сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 30
Во живо

Протест во Скопје – „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Кошарка

Клиперс поуспешни од Далас

Клиперс поуспешни од Далас

На единствениот натпревар од НБА лигата одигран ноќта меѓу вторник и среда, Лос Анџелес клиперс на гостински терен го победија Далас маверикс со 110:107.

Каваи Ленард со 36 поени и 11 скокови беше најдобриот играч во победничкиот тим.

Кај Далас се истакна Лука Дончиќ со 36 поени, 10 скока и девет асистенции.

Клиперс се втори во поредокот на Западната конференција со 31 победа и 13 порази, додека далас со биланс 27-16 се наоѓа на петтото место.

Коронавирус