вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Кошарка

Клиперс постигнаа 150 поени против Вашингтон

Клиперс постигнаа 150 поени против Вашингтон

Екипата на Лос Анџелес клиперс ја забележа 15.победа оваа сезона во НБА лигата, откако ноќеска на дуелот во „Стејплс центар“ го совладаа тимот на Вашингтон визардс со убедливи 150:125.

Најефикасни во победничкиот тим беа Каваи Ленард со 34 и Пол Џорџ со 31 поен.

И на другите два натпревара играни ноќта недела кон понеделник поуспешни беа домашните екипи:

Орландо – Голден стејт 100:96

Торонто – Јута 130:110.

Коронавирус