сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Кошарка

КК Ангели нов прволигаш

КК Ангели нов прволигаш

Екипата на Ангели го завери своето место во машкиот кошаркарски шампионат. Овој тим сосема заслужено доби прволигашки статус, во текот на целата сезона бележеше одлични резултати, а откако минатата година не успеа да се најде во „елитата“ поради пандемијата на коронавирус и одлуката на КФСМ, овој пат на терен покажа зошто треба да бидел дел од Првата лига.

Ангели го доби и вториот дуел со Чаир и славеше со 64-62.

Коронавирус