понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Кошарка

Ќе ви се насолзат очите кога ќе дознаете што направи Пау Гасол во чест на Коби Брајант

Ќе ви се насолзат очите кога ќе дознаете што направи Пау Гасол во чест на Коби Брајант

Поранешниот кошаркар на ЛА Лејкерс, Пау Гасол, направи голем гест во чест на својот поранешен пријател кој настрада во хеликоптерска несреќа во јануари, Коби Брајант.

Гасол доби ќеркичка која ја крсти Елизабет Џијана Гасол.

Пристигна нашата ќеркичка, породувањето помина во најдобар ред и сме прерсеќни. Елизабет Џијана Гасол, многу важно име за нашата преубава ќерка, стои во објавата на шпансиот кошаркар.
Средното име Гасол на својата ќерка го даде во сеќавање на ќерката на Коби, Џијана, која заедно со својот татко загина во несреќата во Калифорнија.

Локални избори 2021