понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 8
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Кошарка

Ќе ве наежи и ќе ве расплака: Славен рапер направи спот за Коби Брајант (ВИДЕО)

Ќе ве наежи и ќе ве расплака: Славен рапер направи спот за Коби Брајант (ВИДЕО)

Еден од најемотивните моменти на Олстар-викендот во Чикаго, каде што мечот меѓу ѕвездите помина со оддавање на почит кон неодамна починатиот Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и останатите жртви во падот на хеликоптерот, се случи пред да почне средбата.

Пред големиот спектакл во НБА планетата ја воодушеви познатиот рапер Др Дре, кој на свој начин му оддаде почит на Коби и направи одличен, краток спот во кој ги состави најпознатите звуци на своите песни, но и познати моменти на легендарниот кошаркар.

Парламентарни избори 2020