недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 67
home Кошарка

Ким Кардашијан се појави на мисата за Коби Брајант, па доби негативни реакции за нејзиниот стајлинг

Ким Кардашијан се појави на мисата за Коби Брајант, па доби негативни реакции за нејзиниот стајлинг

Кошаркарската легенда Коби Брајнат почина во хеликоптерска несреќа. Со Коби почина и неговата тринаесет годишна ќерка Џиџи.

По тој повод во Лос Анџелес се одржа миса на која присуствуваа голем број на славни личности.

Меѓу познатите се појави и Ким Кардашијан која во своето издание предизвика многу негативни реакции.

Старлетата за оваа прилика се облече во бел долг фустан со висок шлиц, а овој стајлинг го дополни со  елегантни сандали и големи алки.

Фотографиите се проширија низ социјалните мрежи, а критичарите ја нападнаа Ким истакнувајќи дека ова модна комбинација можела да ја чува за некоја прилика за црвен килим.

Што мислите вие?

фото: ПРОФИМЕДИА

Коронавирус