сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 84
home Кошарка

Кевин Дурент мора на принудна пауза

Кевин Дурент мора на принудна пауза
Кевин Дурент оди на принудна пауза поради повреда.Првата ѕвезда на Бруклин заработи повреда на коленото на дуелот со Орландо, откако соиграчот Брус Браун случајно падна врз неговата нога, а Нетс најавија рехабилитација долга меѓу 4 и 6 недели.

Тоа значи дека Дурент би можел да се врати на терените по Ол-стар викендот.Бруклин во моментов е меѓу најдобрите на Истокот, а Дурент има одличен просек од 29,3 поени, 7,4 скокови и 5,8 асистенции.

Коронавирус