петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 109
home Кошарка

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

Центарот Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во Хјустон, објави инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Харанија.

Според изворот, 30-годишниот Американец потпишал негарантиран договор за период од една година.

Казинс е четирикратен НБА-ол-стар и олимписки шампион со тимот на САД. Минатото лето, кошаркарот потпиша договор со Лејкерси, но беше избркан од тимот во февруари 2020 година, бидејќи немаше одиграно ниту еден натпревар за Лејкерс поради повреда на коленото.nbana

Коронавирус