среда, 27. мај 2020. Вести денес: 87
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Кари прв играч во НБА со осум тројки на три натпревари по ред

Кари прв играч во НБА со осум тројки на три натпревари по ред

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари е првиот играч во НБА-лигата кому му успеало да постигне три или повеќе тројки на три натпревари по ред.

Кари ноќеска на дуелот со Њу Орлеанс имаше девет прецизни удари з атри поени.

Бекот на актуелниот шампион мечот го заврши со 41 поен и имаше голем придонес во конечните 147:140 за неговиот тим.

Коронавирус