петок, 19. април 2019. Вести денес: 120
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип во 20:30 часот

home Кошарка

Кари постигна 51 поен за три четвртини

Кари постигна 51 поен за три четвртини

Ноќта меѓу среда и четврток во НБА лигата ја одбележа Стеф Кари кој постигна 51 поен во триумфот на Голден Стејт над Вашингтон со резултат 144:122.

Плејмејкерот на актуелниот шампион поените ги реализира за нецели 32 минути поминати на теренот.

Ова беше шести натпревар во кариерата на Кари со постигнати 50 или повеќе поени. Одличната партија ѕвездата на Голден Стејт ја најави во првата четвртина во која реализира 23 поени, половина од 46-те на целиот тим.

Голден Стејт Вориорс од почетокот на сезоната во најсилната кошаркарска лига на светот, има четири победи и еден пораз.

МИА