среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Кошарка

Кари ќе добие 215 милиони долари со новиот четиригодишен договор

Кари ќе добие 215 милиони долари со новиот четиригодишен договор

Првата ѕвезда на Голден Стејт, Стеф Кари има право по завршувањето на сезоната да го продолжи договорот со клубот на четири години и да заработи 215 милиони долари.

Според инсајдерот на „Атлетик“, Маркус Томпсон, Кари има намера да остане со Вориорс.

-Кари ќе потпише продолжување. Тој планира да остане со Вориорс уште четири или пет години. Тој би сакал да го продолжи договорот за четири години. Значи, ќе биде во тимот уште пет години по оваа сезона, изјави Томпсон.

Локални избори 2021